niedziela, 2 września 2012

little black dress

Usłyszałem ostatnio, że czerń zarezerwowana jest na specjalne okazje. Jako kolor utożsamiany jest ze smutkiem oraz żałobą a ubierając go wtapiamy się w tłum... jakby to powiedziała moja znajoma, bitch please ;)
Lubię czerń i to w wydaniu multi. Wg mnie, nadaje się do noszenia w ciągu dnia tak samo jak bardzo pożądana jest w wersji glamour pod osłoną nocy. Nie przeraża mnie jej otchłań a twierdzenie jakoby ubranie się na czarno było pójściem na łatwiznę, chętnie włożę między baśnie Braci Grimm ;)
W mojej wersji 'all in black' jednym z wyróżniających się akcentów są podeszwy, które pomalowałem farbą akrylową. Rozwiązanie mało trwałe (jak się później okazało) ale na pewno efektowne. Collar tips to znalezisko z second-handu, które mogliście już oglądać tu
Kapelusz, uszyty w Skoczowie przez firmę 'Dyplomat' założoną w 1799 roku, należał do mojego dziadka. Ja wybrałem jego melonikową wersję.
Sebastian.

english: I have heard recently hat black colour is reserved only for special occasions. It is identified with sadness and mourning and wearing it we blend into the crowd... as my friend would say, bitch please ;)
I like black in multi style. According to me it is appropriate to wear it by day just as in glamour version by night. I'm not scared by the abyss of a black colour saying that it's just easy to wear I would like to put it away in the story-tales of Grimm Brothers ;)
In my version of 'all-in-black' one of the distinctive element are soles which I painted with acrylic paint. It wasn't a long lasting solution (as it appeared) but very effective. Collar tips I found in second hand shop, you have seen it here previously.
The grandpa's hat was tailored in Skoczów in 1799. I choose its bowler version.

(Sebastian wearing shoes (diy), shirt (diy) and jacket H&M, jeans Zara, hat from grandpa's wardrobe)

9 komentarzy:

 1. BUTY! KOSZULA! KURTKA! :(( chcę to wszystko!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurtka jest genialna, sam bym taką chciał mieć w swojej szafie :P

  OdpowiedzUsuń
 3. hi! i have seen you like blogs with looks. maybe you like my style and want to follow me...
  fran

  www.showroomdegarde.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. stworzyć ciekawą stylizację tylko w czerni jest trudno, ale tobie się to udało, podoba mi się :) a meloniki uwielbiam odkąd pierwszy raz zobaczyłam "mechaniczną pomarańczę", muszę w końcu sprawić sobie swj :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 'mechaniczna pomarańcza'... muszę nadrobić kinematografię ;]

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. dziękuję, mam nadzieję, że niebawem nowości ;]

   Usuń
 6. BOSKO! BOSKO ! BOSKO!

  P.S. Ja też mieszkam we Wrocławiu :) Zapraszam:
  http://love-drug-fashion.blogspot.com/
  I zachęcam do obserwowania i polubienia FP. :**

  OdpowiedzUsuń
 7. gdyby czerń miała być zarezerwowana tylko na czas żałoby, musiałabym całe życie kogoś opłakiwać.

  wyglądasz kapitalnie!

  pozdr. AL / Alice! wake up!

  OdpowiedzUsuń